21 Eylül 2013 Cumartesi

Bisiklet ve Sanat

   Epeyydir bloğuma sokulamadım, koş koş dönemlerimizden bi kısmını yaşadık bu aralar. Biriktirdiklerimi anlatırım bi ara, sıkılmadınız beni okumaktan ya gelin bi makas alam sizden. Uzaklardan okuyan yabancılar siz de akraba saylanırsınız artık.

    Bu gün Kadans bisiklet tükkanı sahibi veledimi evlendirdik, ilk atraksiyon oydu, mutlu olsun. Diğer veletlerimin bi kısmı oradaydı, onlara da dedim "çok şanslıyım" beni sevip sayıyorlar, bir sürü yakışıklı tarafından onore ediliyorum, kızlar çatlasın patlasın. Yakışıklılar, çok hem de ve dürüst adımlarla bisikletin üzerinden işlerle yürüyorlar. Bisiklet sever sevgililer bulsunlarrr dileğimdir.

   Ben gidemedim Şerif gitti tura ben, hem gücüm yok, hem keyfim yok (kızıma hüzündeyim açıklarım sona bilmeyenlere) evde iş çok, c şıkkı hepsi birden sebeptir gitmememe.

   Balıkçı İsmail abimiz avlanma yasağı bitti ya, anaa bi baktım bizim sokak da "İsmailll abiii" dedim "hooop " dedi. Ne var dedim,  yine etrafı en az yirmi kedi ile çevrili temizlediklerini onlara atıyo :) Barbun, lidaki,levrek,çipura var dedi, ver bi kilo Barbun dedim. İlk kez nereli olduğumu sordu "Manisa" deyince, bilirim orayı argo çoktur onlar da dedi, yok ben sadece "bacağına sıçarım diyorum abi zarifimdir " dedim, kocaman kahkaha attı, o arada kocaman bi barbun düştü yere kediye nasipmiş dedi bana başka ekledi , (ne güzel insannn laaan) tahmini doğru çıktı, argo da konuşurum söverim de ben :))

    Nurayım export rakı getirmiş bize, şak bıraktı kaçtı. Şeriffff "tur dönüşü marul roka al" dedim kavun da almış. Ömrümüzün ilk çocuksuz soframızı kurduk (küçük kızımız da üniversiteye gitti), az hüzünle çok umutla.

 Tv mizi Altın Koza film festivalini naklen veren kanala ayarladık, kızımızın da oynadığı film SARI KAMIŞ EVE DÖNÜŞ 1915 , en iyi Sanat yönetmeni ödülü (adam harbiden sağlam giydirdi konuşurken ben bi an ayağa kalktım alkışlarken) en iyi film müziği ödülü de aldı. Anne baba olarak kızımız da seçilir mi laaaan heyecanı yaşadık, kazanmış kadar oldu valla, öyle bir "taşikardi" yani :)

   Bisiklete binip, sanat seviyorum (sinema, edebiyat) bunlar oldukça, hayat hafifliyor benim için. Sizin de vardır böyle hafiflediğiniz bişiler, benimkiler bunlar.
   
    Mevsim normallerine dönme sinyalleridir bu, bizim ev çocuksuz da olsa, birimiz önden gitse de, balıklar rakısız boynu bükük bırakılmayacak, marul rokasız mahsun konmayacak, cumartesi geceleri bir sebep yaratılıp, kadeh çırpıştırılacak. Spor yaptığımız sürece hak ediyoruzdur bunları :)
  Geçen de bir dostum dedi "bloğunu salladın acık" diye işim ne bundan sona, kafanızı ütülemeye devam edicimmm :))

Hiç yorum yok: